Zoom Uygulaması ile online eğitim nasıl verilir?

Zoom ile online eğitim nasıl verilir?

Zoom Uygulaması biçimde uygulamalar kısa süre içinde çok popüler uygulamalara dönüştü. Peki Zoom uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Zoom ile online eğitim iyi mi verilir? İşte detayları

Corona virüsü sebebiyle toplumsal mesafe kaideına dikkat eden insanlar yüz yüze yapılamayan görüşmeler, toplantılar veya ders anlatımları için Zoom Meeting uygulamasına yöneldi. Online olarak görüşme imkanı sunan Zoom birden çok kullanıcının aynı anda görüşmesine imkan sunuyor. Peki Zoom uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Zoom ile online eğitim nasıl verilir?

ZOOM UYGULAMASI NEDİR?

Şirket, dokuz yıl önce Çin kökenli Amerikan iş insanı 50 yaşındaki Eric Yuan tarafından kuruldu.
Yuan, şirketi kurmadan önce Amerikan teknoloji devi Cisco Systems’in mühendislik biriminin başkan yardımcılığı görevindeydi.
Zoom’da düzenlenen toplantılara 2015 yılında katılan birey sayısı 40 milyondu. Şirket 2019 senesinde halka arz edildi ve piyasa değeri 16 milyar dolara yükseldi.Covid-19 salgınıyla bu rakamlar da katlandı.

ZOOM’DA UZAKTAN ONLİNE EĞİTİM NASIL VERİLİR?

Zoom programını indirdikten sonrasında ana ekran üzerinde yer edinen ifadeler kısmında Online ders yapmak için tıkla, Yeni bir online derse katılma, ders planlama şeklinde farklı ingilizce seçenekler yer alıyor. Öğretmenler online ders yapmak için new meeting, yeni bir online derse katılmak isteyen öğrenciler Join, Ders planlama kısmı ise meetings olarak yer alıyor.

Yeni bir ders başlatmak için “New Meeting” ikonuna tıklıyoruz.Burada size verilen meeting İD numarasını öğrencilere veriyorsunuz. Start Meeting tuşuna basıp derse başladıktan sonra öğrencileriniz ile ID’yi paylaşığ derse başlayabiliryosunuz. Oluşturulan ekran üzerinden mikrofon ayarı video açıp kapatma ekran paylaşma katılan öğrencilerin sayısını gösteren ifadeler yer ediniyor.

Öğrenciler verdiğiniz ID ile zoom uygulaması üzerinden herhangi bir üyelik işlemi yapmadan derse katılılım sağlayabiliyor.

Bir cevap yazın