Web Donanım
Xiaomi Redmi 9 Kullanıcılarına Kavuşuyor » Web Donanım

Xiaomi Redmi 9 Kullanıcılarına Kavuşuyor

Xiaomi Redmi 9 Kullanıcılarına Kavuşuyor Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi, fiyat/performans odaklı telefonlarıyla bilinen bir marka.

Türkiye’de de kayda değer satış rakamlarına ulaşan şirketin alt markası Redmi için ise yeni modelin hazırlıkları sürüyor. Peki Redmi 9 hangi özelliklerle gelecek?

Xiaomi, ilgi gören Redmi 8 serisinin ardından bu kez Redmi 9 için kolları sıvadı. Xiaomi Hindistan’da görev yapan Genel Müdür Manu Kumar Jain,

konuyla ilgili yaptığı açıklamada yeni bir Redmi akıllı telefonu üzerinde çalıştıklarını duyururken,

diğer yandan bu cihazda daha güçlü bir işlemcinin bulunacağına vurgu yaptı ve cihazla ilgili minik detaylar verdi.

6.67 inç’lik HD+ ekranla donatılması beklenen yeni Redmi 9, 6 GB RAM ile gelecek. Diğer yandan cihazda toplamda 128 GB depolama hafızası yer alacak.

Xiaomi Redmi 9 Kullanıcılarına Kavuşuyor Diğer pek çok telefon modeline kıyasla daha büyük bir batarya kapasitesine de sahip olması beklenen Redmi 9’un Şubat ayı içinde tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Jain‘in yaptığı açıklamada dikkat çeken bir nokta ise telefon isminin hiç dile getirilmemesiydi. Ancak şirkete yakın kaynaklar bu modelin Redmi 9 olduğunu düşünüyor.

Realme’nin Şubat ayında uygun fiyatlı Realme C3 modelini piyasaya süreceği düşünüldüğünde, yeni Redmi akıllı telefonun ortaya çıkma ihtimali zaten çok da uzak değil.

Özetle..

Sonuç olarak değerlendirirsek Xiaomi Mi 9’un çok yönlü bir akıllı telefon olduğunu ve telefondan üst seviye beklenti içinde olanların bu beklentisini karşılayabileceğini söyleyebiliriz. Öte yandan bunu önemli rakiplerinden yaklaşık 2 bin 500 TL’lik fiyat avantajı ile başarabilmesi de önemli bir artı oluyor. Telefonun pil ömrü biraz daha iyi olsa yıldızlaşması gayet mümkün olabilirmiş diyebiliriz. Bu anlamda amiral statüsünde iyi bir fiyat/performans cihazı arayanlar Mi 9’u tercih edebilirler. Xiaomi Mi 9’u şu an 4999 TL fiyatla bulabildiğinizi de söyleyelim.

Murat Yılmaz

( Editör )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir