Vavru KemalPaşa Eski Adı Ile Vavru Olarak Bilinen Tokat köyü.

Vavru Kemal Paşa Eski Adı Ile Vavru Olarak Bilinen Tokat iline Ait Bir Mahalledir .

Vavru KemalPaşa Hakkında bilmedikleriniz hakkında bir yazı hazırladık . Şimdiki adı ile KemalPaşa olarak bilinmektedir, Tokat iline bağlıdır. adi daha önceden oğulcuk olarakda bilinir.

Son dönemlerde tüm dünyayı ele aldığı gibi türkiye yi de ele alan covid 19 salgını bu ilimizde de vakalara hatta can kayıplarına yol açmıştır. Fakat asılsız olarak çıkan haberler neticesinde Vavru KemalPaşa ya aid vaka artık bir çok kez asılsız çıkmıştır. Çok dudak ucuklatan haberler çıksada Tokat belediye başkanı Eyüb Eroğlu yaptığı açıklamalar ile bu haberlerin asılsız olduğunu ve dayanaksız olduğunu defalarca dile getirmiştir…

Tokat Belediye Başkanı Eyüb Eroğlu

Bu guzel ilin bu güzel kasabası kendisini gibi sakinleri de bie hayli güzel. 1936’dan önce Vavru olarak geçen mahallenin adı daha sonra Oğulcuk olarak değişmiştir. Günümüzde Kemalpaşa olarak bilinmektedir.

Tokat iline aid Vavru kasabası.

Tokat şehir merkezine 7 Kilometre uzaklıktadır.

Her ne kadar bu güzel köy hakkında sayfalarda pek bir bilgi bilinmesede yerel halk ve köylüler hallerinden gayet memnun .

Her ne kadar web sayfalarında bu köyü arattırınca sadece satlık arsa ilanlarına rastlasakta biz bu köyü ve yerel halkı çok sevdik . Vavru hakkında bilmeniz gereken bir ilginç bilgi ise köyün okur yazar oranı tam olarak 100%100dur …

Bahar aylarında ise kiraz en gözde meyvedir bu köyde elma erik gibi meyveler bunu takip eder . bir diğer bilgi ise verim anlamında tokat iline en çok katkı sağlayan köydür . Bu köye komşu olan diğer köyler ise Yayladalı, Kömeç, Halilalan, Saritarla, Akyamaç ve Sirçalıdır.

Bir cevap yazın