Web Donanım
Uluslarası bilim ekibi açıkladı! Corona virüsünün oluşma sebebi » Web Donanım

Uluslarası bilim ekibi açıkladı! Corona virüsünün oluşma sebebi

Gelen son dakika haberine nazaran; Uluslarası bilim ekibi tarafından meydana getirilen bir çalışmada,

yeni tip corona virüsün (covid-19) organik kökenlerinin bulunmuş olduğu ve tamamen evrim yöntemiyle oluştuğu sonucuna varıldığı belirtildi.

Corona Virüs nasıl başladı

Nature Medicine dergisinde piyasaya çıkan araştırmada, covid-19 ile ilgili ortak genom dizisi verilerinin ve benzeri virüslerin kapsamlı bir halde analiz edilmiş olduğu,

çıkan neticeların virüsün suni olarak yada laboratuvar ortamında üretildiğine dair hiçbir emare göstermediği bildirildi.

oluşum nedeni

Çalışmada, kendilerini ev sahibi hücrelere bağlayan bir tür “çengelli kanca” olan covid-19’un reseptör bağlanma alanının,

insan hücrelerinin belirli bir moleküler özelliğini hedeflemek için evrimleştiğinin keşfedildiği,

Uluslarası bilim ekibi araştırma ekibinin bu gelişmenin bir çeşit genetik mühendisliği değil naturel seleksiyon sonucu olduğuna inandığı kaydedildi.

Corona Virüsü

Yeni tip corona virüsün yeni gelişen yeteneğinde çok etkili göründüğü ve bilim insanoğluının, modern bilimin bu şekilde bir canavarlık yaratmasının olanaksız olduğu sonucuna vardığı ifade edildi.

Araştırmacılar anlatıyor

Araştırmacılar Kovid-19’un insana nasıl bulaştığı konusunda da virüsün yarasa şeklinde insan dışı bir varlıkta doğal seçilim yöntemiyle evrimleşip daha sonra insanlara geçmiş olabileceğine veya

insanlara bulaşmadan önce muhtemelen patojenik olmayan virüsün sadece insan popülasyonunda mevcut ölümcül formuna evrilmiş olabileceğine dikkati çekti.

Şu aşamada iki senaryodan hangisinin gerçekleştiğini belirlemenin neredeyse imkansız olduğunu belirten Uluslarası bilim ekibi araştırmacılar,

virüsün tamamen evrimleşmiş haliyle insanlara transfer olması teorisinin doğru çıkması halinde bunun “gelecekte daha fazla salgın” ihtimalini artıracağı uyarmasında bulundu.

Çalışmaya, Columbia Üniversitesi, Edinburgh Üniversitesi ve Sydney Üniversitesinden araştırmacıların katıldığı ifade edildi.

Editör

Dikkat çekici ve etkileyici metinler üretmek profesyonellerin işidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir