Web Donanım
TFT Mobil çıktı , peki nedir ne değildir ? TeamFight Tactics Mobile »

TFT Mobil çıktı , peki nedir ne değildir ? TeamFight Tactics Mobile

League of Legends’ın geliştirdiği TFT Mobil TeamFight Tactics Mobile oyuncuların beğenisine sunuldu. Önceden sadece bilgisayardan oynanabilen oyunu artık akıllı telefonlarınızdan da oynamak mümkün.

Peki oyunun telefon versiyonu ne kadar başarılı? Ne tür sıkıntılar yaşanabilir? Gelin biraz Molatik olalım

TFT nedir, ne değildir?

Teamfight Tactics geçtiğimiz sene League of Legends tarafından kendi içerisinde bir mod olarak piyasaya sürüldü.

Oyuncuların beğenisi toplayan mod oldukça talep görüyor ve büyük bir hayran kitlesine sahip.

Oyunun amacı nedir ?

Oyundaki amacınız haritadaki diğer 7 kişiyi canları sıfıra inene kadar yenmek. En son ayakta kalan ve biraz da şanslı olan kişi oyunun galibi oluyor. Ortadan size gelen rastgele kartları toplayıp uygun kompozisyonu oluşturmanız gerekli.

Her kompozisyon arasında bir uyum var

Elbette güçlü şampiyonlar ve kompozisyonları tamamlamak oyunu kazanmanız için yeterli değil. Diğer rakiplerinizin de topladığı şampiyonları takip etmeniz galibiyetinizi kesinleştirmek için elzem.

Çünkü her kompozisyonun kendi arasında bir güç dengesi mevcut.

Rakibin oynadığına dikkat etmek gerek

Misalen rakiplerinizin çoğunluğu büyü hasarı odaklı bir kompozisyon dizilime gidiyorsa sizin büyü direnci sağlayan bir kompozisyon dizilimine gitmeniz galibiyete giden yolu kolaylaştırıyor.

Oyun, adında da anlaşılacağı gibi taktik ve bol miktarda strateji gerektiriyor.

Sıkı dikkat lazım

Kıssadan hisse oyunda dikkat çok önemli. Böyle bol strateji gerektiren oyunlarda oyuncuların ilgisini çekiyor elbette. Oyun PC’de oynanırken o kadar beğenildi ki League of Legends’i geliştiren Riot Games kısa adıyla TFT’yi telefonlara uygun hale getirerek kullanıcaların yorumuna sundu.

Oldukça kullanışlı

Karşılaşmalar başlayınca ekranda gözünüzü yoracak çok fazla grafik detaylarının olmaması sevindirici. Sizlere yardımcı olacak rehber bilgilere de kolaylık erişebiliyorsunuz.

Genel anlamıyla baktığınızda kullanışlı bir görünümü var.

Vakit nakit demek

Oyun oynarken bir arama geldiğinde veya çıkmanız gerektiğinde tekrar geri dönüş yapabiliyorsunuz. Bir kasma veya yükleme ekranı oyuna gecikmenize engel olmuyor. Çünkü TFT’de vakit nakit demek.

Sık sık güncelleniyor

Oyuna oyuncular aynı karakterle sürekli oynamaktan sıkılmasınlar diye düzenli olarak güncellemeler geliyor. Bu güncellemelerle birlikte karakterler ve kompozisyonlar da değişiyor. Böylece güncellik sağlanmış oluyor, tadı kaçmıyor. Oyunun şu an eleştirilicek bir şey olursa o da tanklık görevini yerine getiren karakterlerin çok güçlü olması.

Yakında düzeltilir

İstediğiniz kadar farklı kompozisyonlar deneseniz de canı fazla olanlar sizi bir şekilde deviriyor. Bu durumundan tahminimce yapımcılar da haberdardır. Yakın zamanda güncelleme gelir bu sıkıntı giderilir diye düşünüyorum. Uzun lafın kısası oyun genelinde başarılı ve kullanışlı gözüküyor. Eminim tüm oyunseverler de benim gibi düşünüyordur.

Murat Yılmaz

( Editör )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir