Web Donanım
Sharp Aquos R5G Pazara Yeni Dahil Olacak Bir Cihaz. » Web Donanım

Sharp Aquos R5G Pazara Yeni Dahil Olacak Bir Cihaz.

Sharp yıllardır telefon sektöründe rekabete dahil olmayan markaların başında gelse de dikkat çekici ürünler geliştirmeyi başarıyor.  Eminim çoğunuzun adı dahi duymadığı bir cihazdır . Üst seviye bir donanıma ev sahipliği yapan Sharp Aquos R5G ile bu telefonlara bir yenisi daha eklendi.

Sharp Aquos R5G
Sharp Aquos R5G

Adından da anlaşılabileceği üzere 5G desteğine sahip olan telefonda, 6.5 inç büyüklüğünde bir ekran yer alıyor. QHD+ çözünürlük sunan ve 120 Hz yenileme hızına sahip olan IPS ekranda ön kamera için küçük bir çentik yer alıyor.

Pazarı Sallayacak Cihaz
Pazarı Sallayacak Cihsz

Sharp Aquos R5G özellikleri

12GB LPDDR5 RAM‘e ve 256 GB depolama alanına sahip olan telefon, tahmin edebileceğiniz gibi Snapdragon 865 işlemciden güç alıyor.

Xiaomi Mi 10’dan Galaxy S20’ye kadar bu yıl piyasaya sürülen / sürülecek olan amiral gemilerinin neredeyse tamamına güç veren Snapdragon 865, 2.84 GHz hızında çalışan ve Adreno 650 grafik birimine ev sahipliği yapan sekiz çekirdekli bir işlemci.

Sizinde bildiğiniz gibi bir çok üst seviye amiral gemisi cihazlarda bulunan bir işlemci ve grafik birimi çoğundan da geride kalan bir yanı yok gibi gözüküyor.

Sharp Aquos
Sharp Aquos

Parmak izi okuyucuyu bünyesinde barındıran ana ekran tuşunun konumu oldukça dikkat çekerken, ekrandaki çentik 16 Megapikselçözünürlüğünde ön kameraya ev sahipliği yapıyor. Cihazın arka tarafında 12 Megapiksel çözünürlüğünde OIS’lı ana kamera yer alıyor. Bu kameraya 12 Megapiksel telefoto ve 48 Megapiksel ultra geniş açılı kameranın yanı sıra derinlik algılama sensörü eşlik ediyor.

Bi şaşırtıcı özelliği daha var ki, Ultra geniş açılı kamerayı kullanarak 8K video kaydı gerçekleştirebiliyor.

Ultra Geniş açı ve 8 k video
Ultra Geniş açı ve 8 k video

IP68 sertifikasına ve stereo hoparlörlere ev sahipliği yapan telefon, 189 gram ağırlığında. 3730 mAh kapasiteli bataryadan beslenen telefon mavi, siyah ve beyaz olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile geliyor. Fiyatına gelecek olursak tam olarak net bir bilgi yok .

Murat Yılmaz

( Editör )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir