Riot Games  taktiksel FPS oyunu Valorant, 7 Nisan’da betaya çıkıyor

Riot Games  taktiksel FPS oyunu Valorant, 7 Nisan’da betaya çıkıyor

Riot Games oyunlarına peşpeşe yenilerini katmaya ve çıkarmaya devam ediyor . Ve milyonlarca insanın merakla beklediği o haber nihayetinde duyulurdu şimdi haberimize göz atalim Web Donanım   teknoloji haberleri.

Riot Games'ten gelecek olan League of Legends dışındaki ilk oyun Valorant, içinde Türkiye'nin de bulunduğu birkaç bölgede kapalı beta sürecine başlayacak.

Bu sürece kaç kişi dahil edilecek bilinmiyor.

Riot’un Overwatch ve CS:GO karması oyunu olacak Valorant, şimdiye kadar Alpha aşamasında olduğundan hiçbir oyuncuya sunulmamıştı. Oyun, yapılan açıklamaya göre 7 Nisan’da kapalı betaya çıkıyor. Beta sürecinin ne kadar süreceği ya da kaç oyuncunun sürece dâhil edileceği belli değil.

Riot açıklamasında Riot hesabı ve Twitch hesaplarının birbirine bağlanmasını istiyor. Bu bağlamanın ardından aktive edilen bölgede Valorant yayınları öne çıkarılmış olarak görülecek.

Beta en azından başlangıç sürecinde uluslararası olmayacak. Onun yerine bölge bölge sınırlandırılacak beta, ilk olarak Kanada, Avrupa, Rusya, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri’nde açılacak.

Planın ilk olarak Valorant’ı tüm dünyada olabildiğince fazla oyuncuya sunmak olduğunu söyleyen Riot yetkilisi, koronavirüs salgını sebebiyle kapasitelerinin düştüğünü ve dağıtımın bu sebeple yavaş olacağını belirtti. Şimdilik firma, en hazır olduğunu hissettiği bölgelere odaklanacak.

Valorant ilk olarak Ekim ayında “Project A” adı altında ortaya çıkmıştı ve Riot Games tarafından League of Legends dışı ilk olarak sunulacak oyun olarak adlandırılıyordu. Firmadan yapılan açıklamalardan da anladığımız üzere oyunun geliştirilme sürecinde herhangi bir sıkıntı yok ve çok yakında herkesin keyfine sunulacak.

Oyunun kapalı betası içinse şu anda ABD, Avrupa, Kanada, Rusya ve Türkiye’den oyuncu kabul edileceği belirtildi. Riot, her ne kadar test bölgelerinin sayısını artırmayı istese de şu anda bu pek mümkün gözükmüyor

Valorant’ın uygulayıcı yapımcısı Anna Donlon, yaptığı açıklamalarda “Amacımız, Valorant kapalı betasını dünyanın dört bir yanında olabildiğince çok oyuncuya en hızlı şekilde getirmekti ancak COVID-19 salgını bu planları etkileyerek daha geniş bir küresel açılıştan ödün vermeyi gerektirdi” ifadesini kullandı

Bir cevap yazın