OPPO ‘dan akıllı bileklik Hemde alışılmışın dışında bir dizayn ile

OPPO 'dan akıllı bileklik Hemde alışılmışın dışında bir dizayn ile

Her alana el uzatan ve el uzattığı her alanda iddialı olan OPPO, bu kere de akıllı bileklik sektörüne renk katacak. Birazcık geç kalmış olsa da

Teknolojik ürünler tarafında rakiplerinden geri kalmak istemeyen OPPO, bu kez de akıllı bilekliği ile pazarı karıştıracak. Geçtiğimiz günlerde OPPO Watch ile akıllı saat işine de el atan şirket, şimdi de; Xiaomi, Huawei ve Samsung gibi firmaların çok çok öncesinden bulaştığı akıllı bilekli sektörüne kendi akıllı bilekliği ile giriş yapacak.

Ancak diğerlerinden farkı olması lazım, değil mi? Neticede Xiaomi’nin yıllardır Mi Band serisi ile bu pazarda bulunuyor olması, rekabete açık bir ortam oluşturuyor. Bunun farkında olan OPPO ise, gördüğümüz akıllı bilekliklerden daha farklı bir dizayn ile akıllı bileklik sektörüne renk katacak.

Ha unutmadan küçük bir hatırlatma yapalım. OPPO 2014 yılında O-Band adını verdiği bir bilekliği piyasaya sürmüştü. Ancak O-Band ile, Mi Band gibi bileklikleri kıyaslamak ne kadar doğru olur? Sizin insiyatifinize bırakıyoruz.

OPPO Akıllı Bileklik Geliyor!

Meydana getirilen iddialara göre akıllı bilezik için Çin Patent Ofisi‘ne müracaat icra eden Dongguan merkezli şirket, daha önce görmediğimiz bir tasarım ile beraber bu bileziği bizlere sunacak. Öyle ki meydana getirilen patent başvurusundan sonrasında ortaya çıkan render görüntülerini incelediğimizde, bilekliğin ekranını çevreleyen metal bir yapıyı görüyoruz. Elbette bu yapının, kayışın altında kalacağını bizde biliyoruz. Lakin bugüne dek gördüğümüz akıllı bilekliklerin hiç birinde, böyle bir yapı bulunmuyordu.

Bu metal yapının haricinde; adım sayma, bildirim takip edeni, saat takip edeni ve kalp ritim ölçümü benzer biçimde öteki akıllı bilekliklerin de yapabildiği şeyleri bizlere sunacak olan OPPO’nun akıllı bileziği, şuan için bir okyanus diyebiliriz. Okyanus diyoruz çünkü; bu aygıt hakkında bildiklerimiz çok çok kısıtlı, tıpkı bir okyanus hakkında bildiklerimizin oldukca kısıtlı olduğu gibi. Her her neyse, gelin felsefeyi bir köşeye bırakıp; işimize, teknolojiye dönelim…

Şaka bi’ yana, hakikaten şuanda OPPO, akıllı bilezik mevzusunda bizlere neredeyse hiç informasyon vermedi. Elimizdeki verilerin, sadece Çin Patent Ofisi’ne yapılan patent başvurusu ile beraber ortaya çıkan Render görüntüleri olduğunu da vurgulayarak, OPPO’nun yeni akıllı bilekliğini beklemeye koyulalım. Kim bilir, belki o metal yapı şuanda bilmediğimiz mükemmel bir özelliğin yapı taşıdır.

Bir cevap yazın