Ölü sayısı  30 değil devlet gizliyor mu ? 

Ölü sayısı  30 değil devlet gizliyor mu ? 

Web Donanım haber sayfası olarak sizin için araştırdık. Ölü sayısı  30 değil devlet gizliyor mu ?  Korona Virüs nedeniyle ülkemizde ölü sayısı 30 olarak biliniyor   paniğe neden olamaması için devlet ölü sayısını gizliyor mu ?

Devlet gizliyor olabilir mi ?

Çinin Wuhan kentinde başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan salgın turkiyede ölü sayını 30 ulaştırdı.

Panik Havası yarattı !

Tüm dünyanın baş belası haline gelen Corona Virüs  Ülkemizi de tehdit etmeye devam ediyor vakanın binleri geçmesi ve ölü sayısının 04/23/2020 itibarı ile turkiyede 30 olması geleceğimiz adına tüm vatandaşlarımızı ürkütüyor  .

Tüm devlet televizyonlarında ve resmi kişilerin yaptığ acıklamada  ölü sayısının ne kadar 30 olduğu söylensede bu sayının daha fazla olduğu düşünülüyor.  
Paniğe neden olamaması için bu soru akılara acaba devlet gizliyor mu sorusunu.getiriyor .

Ölü sayısı 30”dan daha fazla ?

Covid-19 can almaya devam ediyor
peki ne zamam  bitecek yada bundan sonra neler olacak vu sorulara cevap bulmak şu günlerde oldukça zor açıkçası .
Tüm vatandaşlar gerek sosyal.medyadan gerek başka platformlardan devleti sokağa çıkma yasağına ıkna etmeye çalışıyor.


peki sokağa çıkma yasağı getirilmeli mi ?  italya  ve fransa başta olmak üzere bir çok ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini biliyoruz  ve bu gün geçtikçe diğer ülkelerinde bu çizgide kararlar aldığını görüyoruz.
Turkiyede ise sokağa çıkma yasaginin gelmesi an meselesi .

Dünya genelinde 190 ülkeye yayılan corona virüsü (Covid-19) nedeniyle can kayıpları artıyor. Özellikle Çin’de ortaya çımasına rağmen corona virüsünden en fazla İtalya etkilenmiş durumda. İspanya’da ölenlerin sayısı 1753 olurken bu sayı İtalya’da 5 bin 476’ye yükseldi. İtalya’nın yanı sıra İran, ABD, İspanya, Almanya, Fransa gibi ülkeler de salgından en fazla etkilenen ülkeler arasında ye aldı.

Dünyada corona virüsüne yakalanan kişi sayısı 337 bin 723‘e ulaşmış durumda. Salgın nedeniyle dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı ise 14 bin 441 olarak kayıtlara geçti. Enfekte olan ve tedaviye olumlu yanıt vererek kurtulanların sayısı ise 96,958 oldu.

Corona virüsü semptomları şöyle: Burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, muhtemelen baş ağrısı, kesin olmamakla birlikte birkaç gün sürebilecek ateş. Bağışıklık sistemi zayıf olanlar, yaşlılar ve çok gençler için virüsün zatürre ve bronşit gibi ciddi solunum yolu hastalıklarına yol açma ihtimali bulunuyor. MERS ve Sars gibi ölümcül olabilen ve insana geçen bazı corona virüsleri olduğu biliniyor.

Bir cevap yazın