Legends Of Runeterra sonunda geliyor  30 nisanda platfromlarda olacak

Legends Of Runeterra sonunda geliyor  30 nisanda platfromlarda olacak

Merakla beklenen legends Of Runeterra nihayetinde 30 nisanda geliyor riot games yaptığı açıklamada resmi sayfasından mujdeli haberi paylaşmıştı .

Yeni kart setiyle ne zaman oynayabileceğim?

Yeni kart seti PC’ye 1.0 yamasıyla gelecek. Bu yama da 28 Nisan’da, saat 20.00 civarı yayınlanacak.

Kart ve şampiyon tanıtımları yakında başlayıp 27 Nisan’a kadar devam edecek. Bu tarihte yeni setin verilerini üçüncü parti geliştiricilere açacağız. Tam listeyi görmek için en sevdiğiniz topluluk sitesine veya uygulamasına uğrayın.

long-divider.png

Mobilde ne zaman oynayabileceğim?

1.0 yamasını PC’ye yayınladığımızda, mobil istemciyi Play Store’a ve App Store’a yüklemeye başlayacağız. Uygulamayı mağazanızda görmeniz, yaşadığınız bölgeye bağlı olarak 4 ila 48 saat sürebilir.

30 Nisan’da mobil sürüm tüm çıkış bölgelerinde tam özellikleriyle devreye girecek ve LoR resmen çıkmış olacak!

Not: LoR Çin’de ve Vietnam’da şu anda çıkmayacak.

long-divider.png

Hesaplar mobilde nasıl çalışacak?

LoR’u mobilde oynamak için Riot Hesabı şart değil ama var olan Riot Hesabınızı kullanmanızı ya da yeni bir Riot Hesabı açmanızı şiddetle tavsiye ederiz, çünkü platformlar arası oynamak ve ilerlemenizin hem mobilde hem PC’de kaydolması için Riot Hesabı gerekiyor! (Ayrıca Riot Hesabınız yoksa size hesap kurtarma konusunda yardımcı olamayız.)

Riot Hesabınız yoksa oyuna ilk giriş yaptığınızda oluşturabilirsiniz. Oyuna mobilden Google Play ya da App Store hesabınızla girdiyseniz “Ayarlar” menüsünden Riot Hesabı açabilirsiniz.

long-divider.png

LoR’un minimum sistem gereksinimleri ve desteklediği işletim sistemleri neler?

Windows

 • 64-bit Windows 7, 8.1 ya da 10
 • 3 GHz işlemci
 • 4 GB RAM
 • 512MB veya daha fazla ekran kartı belleğine (VRAM) sahip GPU

Mac OS

 • Desteklenmiyor.

iOS

 • iOS9
 • Arm64 işlemci
 • NOT: iPhone 5s, iPhone 6 ve iPad Air 1 gibi 1 GB RAM’e sahip cihazları kullanmamanızı önermeyiz. Legends of Runeterra’yı bu cihazlara indirebilirsiniz ama oynarken düşük performansla karşılaşabilir veya kesinti yaşayabilirsiniz.

Android

 • OS 5.0
 • 2 GB RAM
 • Adreno 306 dengi ya da daha iyi grafik işlemci
long-divider.png

LoR çıktığında hangi dilleri ve bölgeleri destekleyecek?

LoR şu an İngilizce, Korece, Japonca, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanya İspanyolcası, Latin Amerika İspanyolcası ve Brezilya Portekizcesini destekliyor. Oyun çıkışında Geleneksel Çince (sadece metinler), Türkçe ve Rusçayı da ekleyeceğiz.

long-divider.png

Beta oynayanlara ödül var mı?

Beta oyuncularımıza ve çıkışta bize katılan herkese teşekkür olarak, oyuna 8 Mayıs saat 09.59‘a kadar giriş yapan herkese özel bir Ay Şaşkını Poro muhafız hediye edeceğiz. Bunun ertesi günü hediyeleri dağıtmaya başlayacağız. Hediyenizi 24 saat içinde koleksiyonunuzda görebilirsiniz. 48 saat geçtiği halde muhafızınız gelmediyse lütfen Oyuncu Destek Ekibi’yle iletişime geçin. Merak etmeyin, poro dostunuz sizi bekliyor olacak.

long-divider.png

Dereceli sıfırlanacak mı, sıfırlanırsa nasıl olacak?

Beta bitince LoR’un ilk ve tek Beta Sezonu da sona ermiş olacak. Oyun çıkınca, LoR Dereceli’deki ilk tırmanışınızın hatırası olarak size eriştiğiniz en yüksek aşamaya göre Beta Sezonu’na özel bir simge hediye edeceğiz.

Ardından LoR’un çıkış sonrası ilk sezonu için aşamaları kısmen sıfırlayacağız:

 • Ustalık aşamasındaki hesaplar 800 LP (8 küme) düşecek.
 • Elmas ve Platin’deki hesaplar 750 LP (7 küme + 50 LP) düşecek.
 • Altın ve Gümüş’teki hesaplar 675 LP (6 küme + 75 LP) düşecek.
 • Bronz ve Demir’deki hesaplar Demir IV’e düşecek.

Bunun ardından, dereceli ödülünüzü almadan önce tırmanabildiğiniz kadar yukarı tırmanmak için iki ayınız olacak. Oyun çıkışında yayınlayacağımız yama notlarında, yeni sezonla ilgili daha geniş bilgi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın