Koronavirüsü Rockefeller’in 10 yıl önceki raporunda birebir anlattığı ortaya çıktı

Koronavirüsü Rockefeller'in 10 yıl önceki raporunda birebir anlattığı ortaya çıktı

Koronavirüsü Rockefeller’in 10 yıl önceki raporunda birebir anlattığı ortaya çıktı. raporlarda gelişmiş ülkeleri etkileyeceğinden, ilk Çin’in kurtulacağından, yüz maskesi takan insanların artacağından ve sokakların boş kalacağından bahsediliyor.

Koronavirüsün insan yapımı bir biyolojik saldırı olduğu iddiaları yeni bir boyut kazandı.

Dünya ekonomisi ve siyasetine yön verdiği iddialarıyla pek çok komplo teorisinin merkezinde olan Rockefeller ailesine ilişik

Rockefeller Vakfı’nın 2010 senesinde yayınladığı bir raporda adeta günümüzdeki Koronavirüs salgınının birebir anlatılması dikkat çekti.

Gelecek bilimci Peter Schwartz’ın, Rockefeller Vakfı‘na bağlı olarak kurduğu Global Business Network (GBN) tarafından yayınlanmış

“Teknoloji ve Uluslararası Kalkınmanın Geleceği için Senaryolar” başlıklı rapordaki ifadeler okuyanları hayrete düşürdü.

Koronavirüsü 2010 Mayıs’ında servis edilen raporda 2030 yılına kadar gerçekleşecek kehanetler yer alıyor ve bu kehanetlerden birinde de günümüzdeki koronavirüsü akıllara getiren bir salgından bahsediliyor.

GELİŞMİŞ ÜLKELER ALT ÜST OLACAK

Salgın vakitında gelişmiş ülkelerin alt üst olacağının belirtildiği raporda, “yıllardır öngörülen küresel salgın geldi. Hızla yayılan virüs, salgınlara en hazırlıklı ülkeleri bile alt üst etti” ifadelerine yer veriliyor.

YÜZ MASKELERİ VE ISI KONTROLLERİ

Vatandaşlarını virüsten korumak için hükümetlerin ‘olağanüstü önlemler’ alacağını belirten rapor, “Küresel salgın esnasında tüm dünyada liderler yetkilerini genişletti. Yüz maskelerinin kullanımının mecburi hale gelmesinden, tren istasyonları ve süpermarketler gibi toplumsal alanlara girişlerde vücut ısısı kontrollerine kadar çok sıkı kaide ve kısıtlamalar uygulandı” benzer biçimde şimdilerde gördüğümüz çok tanıdık uygulamaları 10 yıl öncesinden anlatıyor.

İLK ÇİN KURTULACAK

Ülkelerin virüsle iyi mi mücadele ettiklerine de yer veren rapor, virüsten ilk olarak Çin’in kurtulmayı başaracağı kehanetinde bulunuyor: “Salgın tüm dünyayı sardı. Tedbirlerin uygulanması gelişmiş ülkeler için bile büyük problem oldu. Fakat birkaç ülke üstesinden daha iyi geldi; özellikle Çin. Çin hükümetinin tüm vatandaşlar için mecburi karantinayı hızlı bir halde koyup uygulaması ve tüm sınırları anında kapatması milyonlarca can kurtardı. Ve virüsün yayılmasını diğer ülkelerden çok daha erken durdurmaları salgın sonrası süratlica toparlanmalarına imkân verdi.”

ŞİRKETLER BOMBOŞ KALACAK

Virüsün sadece insanları öldürmediği ifade edilen raporun devamında, “Küresel salgının ekonomiler üzerinde ise ölümcül bir etkisi oldu. Hem insanların bununla birlikte malların uluslararası hareketliliği durma noktasına geldi, gezim şeklinde zayıf endüstriler ve küresel tedarik zincirleri etkilendi. Yerelde bile, normalde en hareketli olan dükkânlar ve ofis binaları hem çalışanlar bununla birlikte müşterilerden yoksun şekilde aylarca boş kaldı” denildi.

GIDA KITLIĞI YAŞANACAK

Gelecekte teknoloji alanındaki olası eğilimlere değinilen Rockefeller raporunda, “Korumacılık ve ulusal güvenlik kaygılarıyla hareket eden ülkeler, Çin’in güvenlik duvarlarını taklit ederek kendi bağımsız, bölgesel tanımlı teknoloji ağları oluştururlar. Hükümetler web trafiğini denetlemek mevzusunda çeşitli derecelerde başarıya sahiptir ancak bu çabalar gene de ‘dünya genelinde’ webin tesirini kıramadı” ifadeleri bulunuyor.

Ekonomide sektörel ve devlet düzeyinde büyük değişimlerin yaşanacağını öngören raporda ayrıca şöyle deniliyor: “Küresel gıda ve kaynak kıtlığı karşısında ülkeler iç piyasalarını ithalata karşı korumak ve tarımsal ürün ve öteki emtia ihracatını azaltmak için ticaret bariyerlerini yükseltti. 2016 yılına gelindiğinde, ülkeler Berlin Duvarı’nın yıkılışı sonrası dünyaya damgasını vuran küresel ortaklık ve birbirine bağlılığın en zayıfladığı döneme girdi.”

YAYINDAN KALDIRDILAR

Koronavirüsü Rockefeller'in tahmin etti

Tartışmalı rapor, Rockefeller Vakfı’nın yayımlarının yer aldığı resmi sitesinde 25 Mayıs 2010 tarihinde “www.rockefellerfoundation.org/news/publications/scenarios-future-technology” adresinden paylaşıldı. Birkaç yıl boyunca erişime açık olarak kalan yayın sonra bilinmeyen bir nedenle siteden kaldırıldı.

Bir cevap yazın