iPhone modeli iPhone SE2 ( iphone 9 ) Mart ayında tanıtılacak

iPhone modeli iPhone SE2 ( iphone 9 ) Mart ayında tanıtılacak

iPhone modeli için geri sayıma geçildi. Aplle iPhone 9 Mart ayının ortalarında resmiyet kazanacak.

iPhone modeli iPhone
iPhone modeli iPhone

Belli bir süredir teknoloji basınının da gündeminde olan iPhone 9 (ya da iPhone SE2) önümüzdeki aylarda ve kısmen Mart ayında çıkacak gibi . Sızıntı dünyasının güvenilir isimlerinden biri olan Evan Blass, geçtiğimiz gün konu hakkında bir açıklamada bulundu.

Yeni iPhone modeli Mart ayında tanıtılacak!
2016’dan beri Apple’ın yeni bir SE modeli çıkaracağına ilişkin iddialar mevcut.

Bu durumun temel nedeni ise Cupertino merkezli şirketin Çin ve Hindistan gibi pazarlarda daha çok kitleye hitap etmek istemesi.

Malum yeni çıkan iPhone modelleri fiyatlarından ötürü yeteri kadar müşteriye erişemiyor. Dolayısıyla uygun fiyatlı bir iPhone, Apple’ın gelir seviyesi düşük olan ülkelerde de kullanıcı ağını genişletmesi anlamına gelecektir.

iPhone modeli iPhone SE2
iPhone modeli iPhone SE2

Bu bağlamda Tim Cook ve ekibinin, klasik iPhone tasarımına sahip uygun fiyatlı bir model çıkarmak istediği zaten biliniyordu , Bu da yeni çıkacak İphone SE 2 için fikir sahibi olmamızı sağlamıştı

Son dönemde iPhone 9 (ya da iPhone SE2) söylentileri iyice artmış durumda. Genel kanı Apple’ın uygun fiyatlı modelini Mart gibi tanıtacağı yönündeydi. Nitekim bu tarih sızıntı dünyasının önemli isimlerinden biri olan Evan Blass tarafından da onaylandı .

Nitekim Blass şahsi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada iPhone 9’un Mart’ın ortalarına doğru resmiyet kazanacağını vurguladı.

Konusu geçmiş iken merak edenler için belirtelim. iPhone 9 fiyatı kesin olmamakla birlikte 400 ile 450 dolar arasında olacak. Bazı analistler telefonun fiyatının 399 dolar olacağını söylerken, bazıları da 449 dolarlık etikette ısrarcı. Tabi Bunu önümüzdeki ay öğreneceğiz.

Bir cevap yazın