Web Donanım
Google Pixel 5'in ilk ayrıntıları ve özelliği » Web Donanım

Google Pixel 5’in ilk ayrıntıları ve özelliği

Google Pixel 5’in ilk ayrıntıları Android 11 Geliştirici Önizleme sürümünün yayınlanmasının üzerinden birkaç saat geçti. Üçüncü çeyrekte kullanıcılara sunulması beklenen bu Android sürümü üzerinde incelemelere başlayan XDA Geliştiricileri önemli detaylara rastladı. Google’ın bu yıl piyasaya süreceği yeni amiral gemisi Pixel 5 pil paylaşımı özelliği ile gelecek gibi görünüyor.

Bu özellik Ayarlar menüsünde Pil paylaşımı olarak adlandırılacak ve Google Pixel 5’inizin kablosuz kulaklıklar, akıllı saatler ve hatta diğer telefonlar gibi çeşitli cihazları şarj etmesine izin verecektir.

Google Pixel 5’in pil paylaşma özelliği

Ters kablosuz şarj veya Google’ın adlandırdığı haliyle pil paylaşımı özelliği aslında yeni bir özellik değil. Özellikle son bir yılda piyasaya sürülen amiral gemilerinde yer alan bu özelliği kullanarak diğer cihazlar kolayca şarj edilebiliyor.

Örnek vermek gerekirse: Galaxy S20’de 9W gücünde ters kablosuz şarj bulunuyor. Mate 30 Pro gibi modellerde bu özelliğe ev sahipliği yapıyor. Bu özelliğin kodlarında “com.android” yerine “com.google.android” ifadesine yer verilmesi Android ile sunulan açık kaynak kodlu özelliklerden birisi olmayacağını gösteriyor.

Bunun yanı sıra “config_model_device_name” kod dizisinde şu anda yalnızca “redfin” değeri yer alıyor. “Redfin” kod adının Qualcomm Snapdragon 765 işlemciden güç alan, orta – üst seviye bir Pixel cihaza ait olduğu iddia ediliyor.

Daha Fazla Ram

Google Pixel 4, korkunç olmasa da çok iyi olmayan 6GB ile çalışır . Android işletim sistemini çalıştıran 2019’un amiral gemisi cihazlarının çoğu 8GB RAM ile geliyor ve fiyat etiketi göz önüne alındığında, Google’ın gelecekteki Pixel telefonuna aynı bellek yongasını eklememesinin bir nedeni yok. Telefonun dayanıklı olması gerekiyorsa, daha yeni ve daha fazla görev yapan uygulamalara sahip olmalı ve bunu akılda tutarak daha fazla RAM’e ihtiyaç duyacaktır.

Editör

Dikkat çekici ve etkileyici metinler üretmek profesyonellerin işidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir