Google Snapseed nihayetinde güncelleme aldı

Google Snapseed nihayetinde güncelleme aldı

Google Snapseed nihayetinde güncelleme aldı İki senedir güncelleme almayan ve unutulmaya yüz tutan Snapseed, sonucunda yeni bir güncelleme aldı! Peki bu Snapseed nedir? İşte cevabı

Google’ın fotoğraf düzenleme uygulaması olan Snapseed, biroldukça insanoğlunun Picsart‘dan sonrasında tercih ettiği başarılı bir uygulama. Sadece her ne kadar başarılı olsa da, son güncellemesini 2018 senesinde alan Snapseed, aradan geçen iki yılın sonucunda yeni güncellemesine kavuştu. Bayağı mantığı ile Android kullanıcıları arasında fazlaca popülerleşen Google Snapseed in, Play Store’da 100 milyondan fazla indirilmiş olması, herkesin aklına Google’ın bu uygulamayı sık sık güncelleme verdiğini getirebilir; fakat durum öyle değil.

Snapseed Nedir?

2011 yılında ilk sürümü ile beraber piyasaya sürülen Snapseed; Microsoft Windows, Windows Phone, iOS ve Android işletim sistemlerinde çalışan, fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. 2011‘de iPad’lere sunulan uygulama, “2011 seneninın iPad Uygulaması” seçilmiştir. IPad sürümünde ki başarıyı fırsat bilen Nik (Geliştirici firma), aynı senenin Ağustos ayında Snapseed’i iPhone cihazlarında da etken hale getirmiştir.Bunun arkasından da Microsoft’u boş bırakmak istemeyen şirket, bu uygulamayı hem Windows Phone‘a, hem de Microsoft Windows‘a (Masaüzerine) taşımıştır.

Sonucunda ise bu şekilde ilgi gören ve gelişime açık olan Snapseed’i bünyesine katan Google, Android’e ilk kere Aralık 2012‘de sunulmuştur. 2015 senesinde PC Magazine’in “En İyi 100 Android Uygulaması” sıralamasına giren Snapseed, Android’e geldikten sonrasında da Masaüstünden çekildi. Son güncellemesini ise 2018 senesinde alan uygulama, sonunda Google’ın aklına gelmiş olacak ki, 2020 seneninın Mart ayında minik çaplı bir güncellemeye kavuştu.

Özellikle çektiğiniz fotoğrafları düzenlemek istiyor, ancak Photoshop benzer biçimde ustalaşmış uygulamaları kullanamıyorsanız Snapeed size oldukca yardımcı olabilir. İki senenin sonucunda aldığı güncelleme ile bazı problemlerin çözüldüğü ve çağa ayak uydurabilmesi için Karanlık Modun eklendiği (aslına bakarsanız vardı sadece değişiklikler kısmında belirtilmiş) Snapseed, sıradan mantığı ile fotoğraflarınıza efektler ve çeşitli düzenlemeler yapabilmenizi sağlıyor. Bu sayede gerek Instagram’a yüklediğiniz, gerekse dostlarınıza yolladığınız fotoğraflar olduğundan daha şık ve daha ustalaşmış gaslıküyor. Uygulama içinde efekt ve filtreler listesine bakmış olduğumız süre ise Drama, Grunge, Vintage, Merkez odak, Çerçeveler ve bir Tilt-vardiya şeklinde daha önce duymadığınız biroldukça terim bizleri karşılıyor.

Android kullanıcıları buraya, iOS kullanıcıları ise buraya tıklayarak yeni ve güncellenmiş Snapseed’i kendi mağazalarından indirebilir, fotoğraflarını renklendirebilirler.

Bir cevap yazın