Google Pixel 4a Hakkında Şimdiye kadar bildiklerimiz

Google Pixel 4a Hakkında Şimdiye kadar bildiklerimiz

Google Pixel 4a artık 3 tetikleyici spekülasyonunu satmayacağı bildiriliyor.

Bu, Google’ın Google Store’da Pixel 3 ve Pixel 3 XL satmayı bırakmasının ardından bir sonraki Google amiral gemisi telefonunu bekleyenler için de hoş bir haber.

Raporlar ayrıca kaldırmanın telefonların satılmış olması nedeniyle olduğunu belirtti .

 Google’ın iki Pixel el cihazı için stokta kalmadığı bildirildi, bu yüzden ürünler katalogdan çıkarıldı.

Google’ın daha önce yepyeni bir amiral gemisi ürünü piyasaya sürdüğünde benzer bir strateji uyguladığı söyleniyor.

Google’ın bir sonraki orta menzilli cihazın bu yılın ortasında piyasaya sürülmesi bekleniyor,

ancak görünüşe göre koronavirüs pandemisi nedeniyle planlarda bir değişiklik olabilir .

Pixel 4a XL sürümü yok

Android Central , Mayıs ayında Pixel 4a sürümünün duyurulmasının mümkün olduğunu bildirdi . Bağımsız bir sürüm planlanıyor ve Pixel 4a için “XL” sürümü olmayacak. Bunun arkasındaki nedenin Pixel 3a XL’nin hayal kırıklığı yaratan satışı olduğu tahmin ediliyor.

Android Central ayrıca, Google’ın Apple’ın iPhone serisine benzer şekilde ürün tekliflerini artırmanın bir yolu olduğunu belirtti . Google serisinde artık Pixel 4a, Pixel 4 ve Pixel 4 XL bulunacak.

Pixel 4a’dan beklentiler

Trendin ardından Pixel 4a, arkasında, kameranın altında geleneksel bir parmak izi sensörüne sahip olacak şekilde ayarlandı.

Google Pixel 4a için oldukça beklenen özelliklerden biri, ön kamera için delik delme. Bu, Pixel telefon hattı için bir ilk olacak.

Ayrıca USB-C şarj bağlantı noktası ve hoparlör ızgaraları çerçevenin altına yerleştirilirken, 3,5 mm kulaklık girişi de üste yerleştirilir.

Son raporlara dayanarak, Pixel 4a bir Android 10 işletim sisteminde ve bir Qualcomm Snapdragon 730 işlemcide çalışacak. Cihazın ayrıca Evrensel Flash Depolama (UFS) özelliğine sahip 6GB RAM ve 64GB telefon depolama alanına sahip olacağı bildiriliyor.

En son Pixel telefon amiral gemisi, 144,2 x 69,5 x 8,2 mm boyutunda 5,7 inç veya 5,8 inç ekrana sahip olacak. Pixel 4a, Pixel 4’e benzer şekilde yalnızca 12.2MP birincil sensöre sahip bir kameraya sahip olacak.

Ne yazık ki, telefon orta menzilli bir Android telefon olarak ayarlandığından , bir yüz tanıma özelliğine veya Motion Sense el hareketlerine sahip olmayacak.

Önceki raporlar Google Pixel 4a’nın Pixel 3a’ya benzer şekilde 399 dolar arasında değişebileceğini belirtti.

Bir cevap yazın