Google ‘ın ev kablosuz ağınızı iyileştirmek için bazı ipuçları var

Google'ın ev kablosuz ağınızı iyileştirmek için bazı ipuçları var

Google Mevcut yönlendiricinizi üç veya dörtten fazla kullanıyorsanız, 5GHz Wi-Fi sinyallerini desteklediğinden emin olun.

Covid-19 salgını, dünyayı çalışanlarını evden çalışmaya ve öğrencileri sanal olarak derslere katılmaya zorlayan bir duruş haline getirdi. Bu da, ev Wi-Fi ağlarımıza netizenlerin bağlantı sorunları ile sık sık uğraştığı bir zorlama getiriyor .

Google tarafından yapılan bir araştırmaya göre,% 81 kişi evde Wi-Fi’leriyle ilgili sorunlar yaşadıklarını söyledi.

Peki çözüm nedir? Hangi evde olursanız olun kesintisiz internet bağlantısına sahip olmanızı nasıl sağlıyorsunuz? Neyse ki Google’ın bu soruya bir cevabı var gibi görünüyor.

İşte Google’ın ev Wi-Fi’nizi daha da iyi hale getirecek bazı ipuçları:

Yönlendiricinizi evinizin ortasına yerleştirin

Yönlendiricinizden uzaklaştıkça Wi-Fi sinyalleri zayıflar. Bu nedenle, yönlendiricinizi ön kapının yanında tutarsanız, ön kapınızdan en uzaktaki odanın bir konferans görüşmesine sorunsuz bir şekilde katılmanız için yeterince güçlü sinyaller almaması mümkündür.

Google, bir blog gönderisinde yazabildiğiniz takdirde, yönlendiricinizi evinizin içine olabildiğince merkezi olarak yerleştirin, ancak internet sağlayıcınızın bağlantıyı nereden getirdiğine bağlı olarak bu her zaman mümkün olmayabilir.

Kafes ağı düşünün

Google’ın açıkladığı gibi, bir ağ ağı, tek bir bağlı Wi-Fi ağı oluşturmak için birbirleriyle kablosuz olarak iletişim kuran bir grup yönlendiricidir. Böyle bir sistem, evinizde birden fazla güçlü Wi-Fi kaynağına sahip olmanızı sağlarken, tek bir ana yönlendiriciye bağlı olma ihtiyacını ortadan kaldırır. Ayrıca evin her köşesinde sürekli olarak güçlü bir bağlantı sağlar.

Yönlendiricinizin güncel olduğundan emin olun

Mevcut yönlendiricinizi üç veya dörtten fazla kullanıyorsanız, 5GHz Wi-Fi sinyallerini desteklediğinden emin olun. Google, “Yönlendiricinizi en az 802.11ac sistemine yükseltin, böylece Wi-Fi otobanı gibi 5GHz frekanslarını da kullanabilirsiniz” diye ekledi.

AYRICA OKUYUN: Evinizdeki Wi-Fi çok yavaş mı? Evden çalışırken hızları artırmak için yapabilecekleriniz

Ağınızı her zaman şifre korumalı yapın

Evinizde tutarlı ağ bağlantısına sahip olmanızı sağlamanın en kolay yollarından biri, ağınıza bir parola eklemektir. “Herkesin tahmin etmesi zor, ama hatırlaması kolay güçlü bir şifre seçin.”

Bu, başka hiç kimsenin ağınızı kullanmamasını ve yavaşlatmasını sağlar.

Bir cevap yazın