Evde canı sıkılanlar için Instagram’dan sürpriz özellik

Evde canı sıkılanlar için Instagram'dan sürpriz özellik

Evde canı sıkılanlar için Instagram’dan sürpriz özellik

Koronavirüs salgını süresince karantina uygulamasına geçen dünya, evlerine kapanırken öteki yandan TV, bilgisayar ve telefon başlangıcında da daha çok vakit geçiriyor.

Instagram ise salgın dolayısıyla kullanım oranı iyiden iyiye artan bir sosyal medya aracı. Bu kapsamda platform, evde kalanların daha keyifli zaman geçirmeleri için yeni bir özelliği aktif hale getirdi. Bakın Instagram’da artık ne yapabileceksiniz?

Feysbuk’un yıllar önce potansiyelini görerek satın aldığı ve kullanıcı kitlesini günbegün büyüten sosyal medya platformu Instagram, koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde daha çok vakit geçirenlerin büyük ilgisiyle karşılaşıyor. Şirket, bu mevzuda sayı paylaşmasa da şirkete yakın kaynaklara bakılırsa Instagram kullanım oranında ciddi bir sıçrama yaşandığı belirtiliyor.

Bu ilginin bilincinde olan Instagram ise evinde vakit geçirenlere özel yeni bir özelliği kullanıcılarına sundu. ‘Co-Watching‘ adını taşıyan bu özellik ile birden fazla birey bir araya gelebiliyor, bildirişime geçebiliyor. Kısaca birden fazla kişiyle görüntülü sohbet edebilmek Instagram bünyesinde artık mümkün.

Bunun için Direct şu demek oluyor ki gelen kutusuna gelen video söyleşi düğmesine basılması kafi oluyor. Video söyleşi başladıktan sonra dostlarınızla birlikte kaydettiğiniz veya beğendiğiniz gönderilere de beraber bakabiliyorsunuz.
Bu özellik ile aynı zamanda video aramasında sol alt köşede yer edinen butona basarak size önerilen fotoğraf ve videoları da görüntüleme şansınız var.

Doğru bilgi paylaşımı için de güncelleme geliyor

Arama sonuçlarının üstünde bulunan kullananların en kısa sürede en doğru bilgiye ulaşmasını sağlamayı hedefleyen bir açık oturum bulunacak. Eğitimsel bir amaç taşıyan bu bölüm uygulama kullanıcılarının corona virüsü (covid-19) ile ilgili Dünya sıhhat Örgütü (WHO) ‘nün kaynaklarına, doğru bilgilere yetişmesinı sağlayacak.

Doğrulanmış hesaplar ile sağlık otoritelerinden en doğru bilgilerin alınması, data kirliliğinin ve bundan doğabilecek zararların önüne geçilmesini hedefliyor. Uygulama ek olarak daha önce, yanlış yönlendirme icra eden reklamları yasaklayarak bu konuda bir adım atmıştı. Sosyal medya haberlerinden en güncel en yeni siz haberdar olun ve güncel olarak web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın …

Web Donanım

Bir cevap yazın