Ellerinizi doğru bir şekilde Yıkıyor musunuz?

El hijyeni hayat kurtarır.

Ellerinizi doğru bir şekilde Yıkıyor musunuz?Kendinizi, ailenizi ve topluluğunuzu korumak için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri Ellerinizi doğru bir şekilde yıkmaktır.

Uzmanlara ellerimizi nasıl yıkayacağımızı sorduk. Bize (yukarıdaki) doğru tekniği öğrettikten sonra birkaç sorumuz daha vardı.

Islak musluğa dokunmak gerçekten her şeyi mahvedecek mi?

Evet.

Musluk, başladığınız mikroplara sahip olabilir! Ellerinizi temizledikten sonra kapatmak için bir mendil veya kağıt havlu kullanın. Tekrar başlamak istemiyorsun, değil mi?

Ovmak ne kadar zor?

Çoğu insan yeterince güçlü bir şekilde ellerini ovalamıyor. Ellerinizi yıkarken, mikropları cildinizden fiziksel olarak çıkarmak için sabun ve su kullanıyorsunuz ve sonra durulayınız.

Gerçekten ellerimi tamamen kurutmam gerekiyor mu?

Çoğu insan yeterince kurumaz. Mikroplar nemi sever. Ve burada da biraz güç kullanmaktan korkmayın: Geride kalan mikropları fiziksel olarak kaldırıyorsunuz.

Kağıt havlu kullanmam gerekiyor mu?

Hayır. Bez havlular kişisel kullanım için iyidir, ancak birkaç günde bir yıkanmalıdır – birden fazla kişi aynı havluyu kullanırsa daha fazla. Hasta bir kişi ayrı bir havlu kullanmalıdır. Konuklar için kağıt havlu kullanın!

El kurutma makineleri sağlıklı mı?

Hijyen açısından, kağıt havlular en iyisidir . El kurutma makineleri sorun değil, ellerinizi iyice kurutduğunuz sürece. Bazı el kurutma makinelerinin etrafında daha yüksek bir mikrop konsantrasyonu öneren sonuçsuz araştırmalar vardır, ancak el kurutma makinesi kullanmak kesinlikle ellerinizi pantolonunuza silmekten daha iyidir.

20 saniye yıkadığınızı bilmenin en iyi yolu nedir?

Bir bin, iki bin, üç bin diye sayı saymanız 20 saniye el yıkama sonucuna götürecektir.

Ne tür bir sabun kullandığım önemli mi?

Sıvı sabun en iyisidir. Sabun çok iyi, sadece bir gloppy tabak içinde oturup izin vermeyin. Unutmayın: mikroplar nemi sever.

Ne zaman ellerimi yıkamalıyım?

  • Evden ayrılmadan önce (başkalarını mikroplarınızdan korumak için).
  • Ve varış noktanıza geldiğinizde (mikropları yıkamak için kapı kolları, asansör düğmeleri, toplu taşıma vb.
  • Yemekten önce veya sonra yiyecek hazırlayın.
  • Evinizi temizlemeden önce ve sonra.
  • Burnunu üfledikten sonra, öksürük veya hapşırma.
  • Banyoyu kullandıktan veya bebek bezini değiştirdikten sonra.
  • Bir hayvanı besledikten veya dokunduktan sonra.

Kuru eller için losyon ne olacak?

Evet, ancak kendi kişisel tedarikinizi kullanın (çoğu losyon antibakteriyel ajan içermez, bu yüzden paylaşılmamalıdır). Şişeyi ve dağıtıcıyı temiz tutmayı unutmayın!

Makyaj yapan bayanlar Tırnaklarını hala boyayabilir miyim?

Evet, ama tırnaklarınızı kısa tutmak ve manikürünüzü taze tutmak en iyisidir. Mikroplar çatlamış ve yontulmuş cilalarda yaşayabilir.

El dezenfektanı ile teknik nedir?

En az yüzde 60 alkol içeren alkol bazlı el dezenfektanı kullanın ve ellerinizi sabun ve su ile aynı şekilde ovalayın. Ellerinizin her yüzeyine ulaşabilmek için yeterli miktarda sıvı kullandığınızdan emin olun.

Not: Eğer aloe vera jeli ve sürtünme alkolü kullanarak ev yapımı dezenfektanı için sosyal medyada dolaşan tarifi gördüyseniz, denedik ve işe yaramadı. Sadece bir grup seyreltilmiş alkolle sarılırsınız.

El yıkama gerçekten bu kadar önemli mi?

Elleriniz neredeyse tüm mikroplarınızı solunum sisteminize taşır. Onları olabildiğince temiz tutmak gerçekten yararlıdır.

Ellerinizi doğru bir şekilde Yıkıyor musunuz?

“İnsanlar hijyen ve temizliğe dikkat ederlerse şayet önemli ölçüde virüsün yayılma riski azaltacaktır.”

Bir cevap yazın