Elinde eski iphone 5s iPhone 6 veya 6s modelleri olanlara güncelleme

Eski iPhone 5s , iphone 6s modeli olanlara güncelleme uyarısı

Elinde eski iphone 5s iPhone 6 veya 6s modelleri olanlara güncelleme güncelleme modeli bulunuyorsa telefonunuzun güncellemesini hemen kontrol edin.

Apple, eski cihazları için iOS 12.4.6 güncellemesini aktif hale getirdi. Peki güncelleme beraberinde ne getiriyor?

Apple, sessiz sedasız iOS 12.4.6 güncellemesini kullanıcılarına sundu. Şirket, yeni cihazlarında iOS 13.4 güncellemesi ile yola devam ederken, henüz desteklemeyi sürdürdüğü eski cihazlarında ise iOS 12 güncellemelerini yapmayı sürdürüyor.

Ancak bu güncellemenin yeni bir özellik getirmediğini belirtelim. Güncelleme,

Elinde eski iphone 5s iPhone 6 veya 6s modelleri olanlara güncellemeeski

iPhone ve iPad modellerine güvenlik yaması yapıyor ve yeni tehditlere karşı açıkları kapatıyor. 2013 yılında satışa sunulan iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 ve eski iPad modellerinden birini kullanıyorsanız Ayarlar altında hemen güncellemeyi indirebilirsiniz.

Elinde eski iphone 5s iPhone 6 veya 6s modelleri olanlara güncelleme Güncellemeyi, iTunes üzerinden de indirme şansınız bulunuyor.

iPhone’u elle güncelleme

Ayarlar

 > Genel > Yazılım Güncelleme > Otomatik Güncellemeler bölümüne gidin, sonra Otomatik Güncellemeler’i kapatın.

İstediğiniz zaman yazılım güncellemelerini denetleyip yükleyebilirsiniz. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne gidin. Ekran,

Elinde eski iphone 5s iPhone 6 veya 6s modelleri olanlara güncelleme şu anda yüklü olan iOS sürümünü ve bir güncelleme olup olmadığını gösterir.

Apple, güncellemenin bu cihazlara mutlaka yapılması gerektiğini ve kullanıcıların cihazlarını daha iPhone 6 veya 6s modelleri olanlara güncelleme güvenli kullanabilmeleri için en kısa sürede güncellemeyi indirmelerini tavsiye ediyor.

Kablosuz güncelleme sırasında bir hata görürseniz veya ek alana ihtiyacınız olursa

Aygıtınızı kablosuz olarak güncellemeyi denediğinizde bir hata iletisi görürseniz ne yapmanız gerektiğini öğrenin. Kablosuz güncelleme için daha fazla alana ihtiyacınız varsa bilgisayarınızı kullanarak güncelleme yapabilir veya aygıtınızdaki içeriği elle silebilirsiniz. İster bilgisayarınızı kullanarak ister kablosuz olarak güncelleyin, güncelleme işleminden sonra aygıtınızda aynı miktarda boş alan olacaktır.

Bazı yazılım güncellemeleri kablosuz olarak yapılamaz. VPN veya proxy bağlantıları aygıtınızın güncelleme sunucularına bağlanmasını engelleyebilir.

Bir cevap yazın