Web Donanım
Bilim Dünyası  Açıkladı Insanların En Verimli Yaşı ? » Web Donanım

Bilim Dünyası  Açıkladı Insanların En Verimli Yaşı ?

Bilim, belli bir noktadan sonra maksimum kapasitesine erişmiş ve tıkanmış hisseden insanları üzecek bir cevabı ortaya çıkardı.Bilim Dünyası  Açıkladı Insanların En Verimli Yaşı ; Bilime göre insanlar, kapasite anlamında 23 yaşında zirveye çıkıyorlar ve bunun ardından düşüşe geçiyorlar.

En Verimli Yaş Bilim Açıkladı
Bilim Açıkladı En Verimli Yaş

Bilim, hayatımızın en büyük sorularına cevap vererek bizi aydınlatıyorken aynı zamanda bazı durumlarda moralimizi de bozabiliyor Kısacası açıklayacak olursak .

Elbette bilim, bize insanlığın ne olduğunu her geçen gün daha da iyi öğretiyor fakat bu öğretim sürecinde gerçeğin ne kadar sert bir şekilde yüzümüze vurulabileceğini de görebiliyoruz.

Bilim, hayatımızın en büyük sorularına cevap vererek
Bilim, hayatımızın en büyük sorularına cevap vererek

Şimdi  bu kötü gerçekler için bilim dünyasının yaptığı son araştırmadan bir örnek verelim. Siz de daha önce kapasitenizin zirvesine ulaştığınızı düşünüp kendinizi kötü hissettiniz mi? Böyle bir hisse kapıldıysanız size “Merak etmeyin, geçecektir” derdik ancak bilim, bunun aksini kanıtladı. Bilime göre insan gerçekten de belli bir noktada zirveye erişiyor.

Sıkı Durun Hiçbir zaman 23 yaşımızdaki gibi hissetmeyeceğiz ..

Bilim Dünyası  Açıkladı
Bilim Dünyası  Açıkladı

Yapılan araştırmalar sonucunda bilim dünyası, hayatımızda edineceğimiz en büyük başarıları ne zaman edinebileceğimizin yanıtını ortaya çıkardı. Bilim, hayatımız boyunca 23 yaşımızda hissettiğimiz kadar tatmin olmuş hissetmeyeceğimiz gerçeğini bizlerle paylaştı. Bununla birlikte yapılan çalışmalar, 69 yaşımıza kadar hiçbir zaman tatmin olmuş hissetmeyeceğimizi de söyledi fakat bu durum, 23 ile 69 yaş aralığında her şeyi kötü hissedecekmişiz anlamına da gelmiyor.

En Verimli Yaşımız 23
En Verimli Yaşımız 23

Örneğin 31 yaşımıza girdiğimizde satrançta usta bir birey, 40 yaşımıza girdiğimizde de Nobel Ödülü’nü kazanabilecek bir kişi hâline gelebiliriz.

Ayrıca bilime göre insanlar, diğer insanların duygularını anlama konusunda zirveyi 51 yaşına girince görüyor. İkinci bir yabancı dil öğrenme yeteneği 7 ile 8 yaşlarındayken zirve yapıyorken matematik yeteneklerimiz 50’li yaşlarımızda ancak zirveyi görüyor. Bu örneklerle de bir kez daha gördüğümüz üzere hayat, iniş ve çıkışlarla dolu bir serüven.

Peki simdi asıl soru beynimiz ne zaman zirveye ulaşıyor?

İlginç ama Bilime göre insan beyninin gücü 18 yaşında zirveyi görüyor. Tüm bu söylediklerimiz yüzünden kendinizi kötü hissetmeyin zira yapılan çalışmaların tümü, orta yaşlı insanlarda yapılan anketlerden yola çıkarak sonuçlandırılmış. Ayrıca hâlâ 23 yaşın altındaysanız vaktinizin bol olduğunu söyleyebiliriz. 🙂

Murat Yılmaz

( Editör )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir