Apple iPhone 12 kullanıcıları memnun etmeyecek  bir karar aldı

Apple iPhone 12 kullanıcıları memnun etmeyecek  bir karar aldı

Apple önümüzdeki dönemde tanıtacağı yeni iPhone modellerinde farklı bir strateji izleyecek. Görünen o ki iPhone 12 kullanıcıları tam anlamıyla memnun edemeyebilir.

Apple iPhone 12 kullanıcıları memnun etmeyecek  bir karar aldı

Web Donanım haber sayfası olarak yaptığımız araştırmada teknoloji haberleri olarak en güncel haber kategorimize göz atabilirsiniz .

Teknoloji sektörünü az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Apple şu aralar yeni nesil iPhone modelleri üzerinde çalışıyor. Eğer koronavirüs salgınından ötürü bir iptal kararı gelmezse Apple önümüzdeki Eylül ya da Ekim ayında iPhone 12 modellerini tanıtacak

web donanım teknoloji güncel haber sayfası

Apple iPhone 12 için kullanıcıları üzecek karar.

Şimdiye kadar sızdırılan bilgilerde iPhone 12 modellerinin hepsinde 3D ToF kamera kullanılacağı iddia ediliyordu. Yani iPhone 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modelleri arka tarafında yerleştirilmiş 3D ToF kamera ile gelecekti.

Apple iPhone 12 kullanıcıları memnun etmeyecek  bir karar aldı

Lakin son çıkan raporlar bu durumun aksini işaret ediyor. iOS 14 kodlarında yer alan bilgilere göre Apple 3D ToF kamera özelliğini yalnızca iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinde kullanacak. Yani iPhone 12’de 3D ToF kamera özelliği bulunmayacak.

iPhone 12 modelleri

Açık konuşmak gerekirse Apple’ın bu hamlesi kullanıcıları çok da memnun etmeyecektir. Çünkü iPhone 12 modelleri ile gelecek olan en büyük yenilik zaten 3D ToF kamera özelliğiydi. Bu özellik olmadan iPhone 11 ile iPhone 12 arasındaki fark güçten ibaret olacaktır.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Henüz kesinlik kazanmış olmasa da iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinde 4’lü bir ana kamera modülünün yer alacağı iddia edilmekte. iPhone 12 ise muhtemelen yine 2 ana kamerayla gelecektir.

Bir cevap yazın